מתוך הבלוג

5 יתרונות של פאזלים לילדים עם אוטיזם וצרכים מיוחדים

פאזלים לילדים עם צרכים מיוחדים ואוטיזם

לעתים קרובות ילדים עם אוטיזם חושבים בתמונות ולא במילים, ולכן פאזלים מצעים להם מוצא יצירתי להתבססות. בנוסף להיותה פעילות מהנה שתוכל לעשות עם הילדים שלך בכל הגילאים, פאזלים גם עוזרים לפתח את המוח. תהליך ההבנה לאן שייך כל חלק מעודד מיקוד ויצירתיות תוך שיפור מיומנויות זיכרון וחשיבה ביקורתית – מה שהופך אותם לכלים נהדרים ללמידה!

5 יתרונות של פאזלים לילדים עם אוטיזם וצרכים מיוחדים:

1. חידות מקדמות פתרון בעיות בביטחון

פתרון בעיות יכול להיות תהליך מהנה, אך מאתגר. ישנה בעיה ברורה המבוססת על כמות הרמזים שהתגלו בתהליך פתרון החידה; באופן דומה, יש רק פתרון אחד שכן הוא קשור לבנייה מחדש של הפאזל בצורה נכונה. התמודדות עם אוטיזם על בסיס יומיומי עשויה להתגלות לעיתים כקשה מכיוון שאנשים נאלצים להתמודד עם מצבים שהם פחות מובנים או מביאים ליותר מתוצאה אפשרית אחת לצרכיהם. פתרון פאזלים מיוחדים אינו כמו עבודה דרך בעיות יומיומיות מורכבות – אין פתרונות מלבד זה שדרוש לפתרון החידה!

2. פאזלים עוזרים בבניית ופיתוח טווחי קשב

חידות המתאימות מבחינה התפתחותית עוזרות לבנות את טווח הקשב של אנשים עם אוטיזם וצרכים מיוחדים אחרים. הם עושים זאת על ידי כך שהם מאפשרים לילד להתמקד בצבעים, בצורות ובגדלים והכל תוך כדי ראיית התוצאות של עבודתם הקשה.

3. פאזלים עוזרים לפתח מיומנויות קוגניטיביות

פאזלים עוזרים לילדים עם כישורי חשיבה. הם מעודדים ילד לראות מערכות יחסים שלמות. בהתאם לנושא, הם יכולים ללמד ילד על האלפבית, מספרים, זיהוי צבעים, זיהוי צורות וקטגוריות כמו חיות מחמד או כלי תחבורה.

4. פאזלים הם דרך מהנה לפתח ולשפר את תיאום עין-יד

כאשר ילד מניח כל חלק בפאזל, הוא מתמרן אותו כדי לראות היכן הוא מתאים. כשהם מזיזים חלקים, הם משפרים את תיאום עין היד שלהם. מחידות לא מחוברות עם ידיות ועד פאזלים, יש פאזל המתאים לגיל וליכולת של כל אדם.

5. פאזלים עוזרים לשפר מיומנויות חברתיות

ילדים בעלי צרכים מיוחדים יכולים להפיק תועלת רבה מעבודה משותפת על חידות המתאימות להתפתחות. עבודה קבוצתית עוזרת לילדים שנמצאים על הספקטרום האוטיסטי ועם מצבים אחרים ללמוד להקשיב ולתקשר עם אחרים, להפחית את תחושת החרדה שלהם ולעזור להם לבנות את אוצר המילים שלהם. כאשר הם עובדים בסביבת צוות, הם גם הופכים בטוחים יותר ביכולות החברתיות שלהם, מה שמסייע עוד יותר לשיפור מיומנויות חברתיות!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *