מתוך הבלוג

צלילה חופשית לילדים

צלילה חופשית לילדים - כל מה שצריך לדעת

אנשים רבים מאמינים שצלילה חופשית היא ספורט אתגרי ולכן קורסי צלילה חופשית לילדים אינם מתאימים לילדם. אחרי הכל, מי בשכלו יגרום לילד שלו לעצור את נשימתו, ואז לצפות ממנו להישאר מתחת למים? עם זאת, צלילה חופשית היא פשוט צלילה לעצור נשימה, שנורקלינג ללא השנורקל ובביצוע נכון יכולה להיות מיומנות מדהימה שיש לילד.

מה כדאי לדעת על קורסי צלילה חופשית לילדים

יש אנשים שמסווגים צלילה חופשית כספורט אתגרי, וכן, כמו כל ענפי ספורט הוא טומן בחובו סיכונים. עם זאת, זהו גם ספורט מדהים להגברת הביטחון העצמי, למתוח גבולות, להיות ממושמע, להבין את הגבולות שלך. ואם לילד שלך יש בת ים פנימית שמתפרצת כדי לצאת החוצה, זה יכול לשנות את חייו!

האם זה בטוח?

כמובן שזו הולכת להיות השאלה מספר אחת שלך. זה התינוק שלך אחרי הכל! אתה רוצה לדעת שלא רק שצלילה חופשית בטוחה, אלא שגם מי שאתה בוחר ללמד את ילדך בטוח.

צלילה חופשית, בדיוק כמו כל ענפי ספורט טומנת בחובה סיכונים. אולי חיפשת בגוגל 'מה הם הסיכונים של צלילה חופשית?' וגילית שכן, הסיכונים הם אמיתיים. עם זאת, כמעט במקרים שבהם מתרגלים בבטחה לאחר שלימדו נכון, צלילה חופשית היא למעשה סיכון מאוד נמוך, ושני האלמנטים הללו – מתורגלים בבטחה ומלמדים נכון הם המפתח.

מתחרים בצלילה חופשית ברמה גבוהה, צוללים חופשיים מקצועיים שפורצים גבולות, אנשים שצוללים חופשיים עם מצבים בריאותיים לא מאובחנים וצוללים חופשיים שמתעלמים מאזהרות בריאות ומזג אוויר יהיו בסיכון גבוה יותר, אבל הילד הממוצע והבריא שלך, צלילה חופשית בהתאם לאופן שלימדו אותו תמיד ייחשב בסיכון נמוך מאוד.

ב-Go Freediving, בטיחות היא הליבה של ההוראה שלנו ומדוע היחס בין מדריך לתלמיד שלנו הוא לעולם לא יותר מארבעה תלמידים לכל מדריך, בדרך כלל שניים-שלושה תלמידים לכל מדריך.

אנו מספקים שאלון רפואי מקיף אותו יש למלא לפני ביצוע הקורס. אם תלמיד עונה בחיוב על כל אחת מהשאלות, הוא יידרש להיות חתום כשיר על ידי רופא המשפחה או היועץ שלו. אם רופא המשפחה שלהם לא מוכן לחתום על הטופס, אנו מתקשרים אותך עם רופאי צלילה מקצועיים שיכולים לעיין במידע ולקבל החלטה.

היו לנו ילדים עם אסתמה שנרשמו כמתאימים לעשות אצלנו קורסים, אז זה שלילד שלך יש מצב לא אומר שהוא לא יכול לעבור קורס אצלנו. למעשה, האם ידעת שצלילה חופשית יכולה לעזור בהפחתת תסמיני אסתמה על ידי שיפור טכניקות הנשימה?

בנוסף, לימוד צלילה חופשית יכול להפוך את החוויה של ילד במים לבטוחה הרבה יותר, שכן יש לו יותר ביטחון עצמי, יותר מודעות לגוף, יותר מיומנויות ומסוגלים להתמודד עם הימצאות במים מבלי להיכנס לפאניקה.

מהו הגיל המומלץ לילדים להתחיל בצלילה חופשית?

זה שנוי במחלוקת. בתרבויות מסוימות, ילדים צוללים חופשיים כמעט לפני שהם יכולים ללכת!

כמה שבטים כמו אנשי Bajau Laut (הידועים גם בשם נוודי ים) צללו בחופשיות במשך מאות שנים, ובילו את רוב חייהם במשולש האלמוגים – נתח עצום של אזורי ים בדרום מזרח אסיה ולעולם אין להם סיבה לעזוב. כל כך הרבה זמן הם חיו במים האלה ועליהם, כך הראו מחקרים, גופם התפתח והסתגל כך שיתאים לסביבתם המימית. הילדים יתפסו בשמחה את זנבו של כל דג גדול ששוחה לידם וייהנו מטיול מלהיב במעמקי המים.

אז, כשמנסחים את זה ככה, אין באמת "גיל" להתחיל בצלילה חופשית. עם זאת, עם זאת, לרוב בתי הספר והמועדונים לצלילה חופשית נקבע גיל מינימום לקורסי הצלילה החופשית שלהם. והנה הסיבה:

  • ביטוח – לפוליסות ביטוח רבות של מועדונים תהיה תנאי גיל שבית הספר יצטרך לעמוד בה
  • הבנה – לרוב קורסי הצלילה החופשית תהיה רמה מסוימת של עבודת תיאוריה להשלים. המידע המסופק עלול לעלות על הבנתם
  • בגרות – בכך אנו מתכוונים להבנה שלהם מדוע לכל דבר שאנו מלמדים יש חשיבות והשלכות אפשריות. אם לילד אין בגרות הוא עלול לא לשמור על עניין והתלהבות במהלך הקורס.
  • יכולת – רבים מהצוללים החופשיים שלנו הם מתחילים, כך שזה לא קשור ליכולתם לבצע טכניקות. מדובר ביכולת שלהם להתרכז, ליישם תרגילים בכיתה לתוך תרחישי תרגול בחיים האמיתיים.

ב-Free diving אנחנו לא מקיימים קורסי צלילה חופשית ספציפיים לילדים. עם זאת, אנו, בהתאם לגוף המאשר שלנו, RAID, מאפשרים לילדים מעל גיל 12 להצטרף לקורסי הצלילה החופשית הרגילים שלנו.

איזה סוג של קורסי צלילה חופשית לילדים יש?

זה תלוי מה אתה מחפש. ישנם סוגים רבים ושונים של קורסים לילדים שבהם ניתן להשתמש באלמנטים של צלילה חופשית. לדוגמה:

  • קורסי שנורקלינג
  • מועדוני שחייה מתקדמים
  • קורסי צלילה חופשית מבוססי ניסיון
  • קורסי צלילה חופשית מוסמכת

כרגע אנו מציעים קורסי צלילה חופשית. מדובר בקורסים שבהם סטודנט (ילד או מבוגר) יכול להגיע לערב של צלילה חופשית בסביבת מים סגורה (בריכת שחייה), כאן התלמידים יערכו מפגש קצר בכיתה, שבו ילמדו על בטיחות, טכניקות וגם תרגול עצירת נשימה, לפני המעבר לבריכה כדי לחוות צלילה חופשית. הם יידרשו להשתתף בקורס עם הורה או אפוטרופוס.

קורסי צלילה חופשית מבוססי הסמכה

ילדים שלומדים בקורס הצולל החופשי שלנו יפעלו באותה תוכנית בדיוק כמו התלמידים הבוגרים שלנו והיינו מצפים לאותה רמת יכולת לפני שהם מסוגלים לעבור את כל מבחני המיומנות שאנו מיישמים. הם יעברו קורס תיאוריה של לימוד ביתי, מבחן מיומנויות מים מוגבלות ולאחר מכן מבחני מיומנויות מים פתוחים, במהלך קורס סוף השבוע של יומיים. שוב, כמו בקורס נסה צלילה חופשית, הם יידרשו להשתתף בקורס עם הורה או אפוטרופוס.

האם הם צריכים צלילה כלשהי או ניסיון תת-מימי אחר?

בהחלט לא. למעשה, קורסי צלילה חופשית לילדים יעזרו למעשה לשפר את הצלילה שלהם על ידי שיפור בטיחות, שימוש בגז, טכניקה, חברות, חילוץ ועוד. הדרישה היחידה שיש לנו, היא בדיוק כמו למבוגרים. הם חייבים להיות מסוגלים לשחות.

יש מבחן שחייה קצר כחלק ממבחן מיומנויות מים מוגבלים, אבל אנחנו בהחלט לא מחפשים לראות אם יש לנו פוטנציאל אולימפי בינינו! ראינו תלמידים משלימים את המבחן על ידי ביצוע מגוון משיכות שחייה – כולל משוט כלבלב. כל עוד אתה יכול להשלים את המרחק, אנחנו יודעים שאתה תהיה בטוח כשנעבור למקום המים הפתוחים שלנו.

האם קורסי צלילה חופשית הם תמיד סביבה מעורבת?

כן. אנחנו לא מלמדים ילדים בנפרד למבוגרים. באותה מידה, איננו מפרידים בין זכרים לנקבות (מלבד מסיבות דתיות). אנו מאמינים שהסביבה המעורבת הזו מספקת סביבה פנטסטית למבוגרים ולילדים ללמוד אחד מהשני, וכשהורה או אפוטרופוס אחראי נמצא עם הילד לאורך הקורס, תמיד יהיה להם מבוגר המוכר להם באופן אישי בכל עת.

האם יש דרישות נוספות?

כן. כאשר ילדים בין הגילאים 12 – 15 לומדים בקורסי צלילה חופשית שלנו, הם אינם רשאים להשתתף ללא ליווי. הורה או אפוטרופוס מבוגר חייבים להשתתף איתם בקורס. זה מטעמי בטיחות. לא ניתן היה לצפות מההורה לעשות בייביסיטר (יש לראות שהילד מסוגל ובוגר מספיק כדי לעבור את הקורס באופן עצמאי). ההורה נמצא שם כדי להבטיח שאם יש מצבי חירום, קונפליקט או חוות דעת שניה הדרושים לגבי טובת הילד, הם נמצאים בהישג יד. זה בעצם גם מאוד מנחם את הילד, ומעל לכל, איזו חוויה עצומה לחלוק! ראינו כל כך הרבה הורים ותלמידים שמצטרפים לקורסים שלנו וזה כל כך מדהים כשאנחנו רואים אותם ממשיכים את התשוקה הספורטיבית החדשה שלהם ביחד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *