מתוך הבלוג

יתרונות של פתרון פאזלים

פתרון פאזלים

פתרון פאזלים עוזר לחזק את הקשרים הקיימים בין תאי המוח שלנו. זה גם מגביר את יצירת מערכות יחסים חדשות. זה, בתורו, משפר את המהירות המנטלית ואת תהליכי החשיבה. פאזלים טובים במיוחד לשיפור הזיכרון לטווח קצר. הזיכרון לטווח הקצר שלנו עוזר לנו לזכור צורות וצבעים ולדמיין את התמונה הגדולה יותר כדי להבין אילו חלקים יתאימו זה לזה.

מיומנויות טובות יותר לפתרון בעיות

היכולת לפתור בעיות בצורה יצירתית וחשיבה ביקורתית מוערכת מאוד בכוח העבודה. פאזלים עוזרים לנו לפתח את כל המיומנויות החשובות הללו.

חידות מחייבות אותנו לנקוט בגישות שונות כדי לנסות ולפתור בעיה מכיוון שיש הרבה ניסוי וטעייה מעורבים. אנו גם לומדים את הערך של ניסוח תיאוריות, בדיקת השערות ושינוי נקודות המבט שלנו כאשר משהו לא מסתדר לפי התוכנית. את כל המיומנויות הללו ניתן להעביר בקלות לחיי העבודה שלנו כדי להפוך אותנו לעובדים חדשניים ובעלי יכולת הסתגלות רבה יותר.

נימוק חזותי-מרחבי משופר

כשפותרים פאזל, עלינו להסתכל על חלקים שונים ולהבין היכן הם מתאימים לתמונה הגדולה יותר. פעולה זו באופן קבוע עוזרת לשפר את החשיבה החזותית-מרחבית שלנו. מיומנויות חזותיות-מרחביות טובות יותר עוזרות במספר משימות יומיומיות, כולל: נהיגה ברכב (חניה, החלפת נתיבים וכו’) אריזה והבנת כמה פריטים יכולים להיכנס לקופסאות, מזוודות או תא המטען של המכוניות שלנו שימוש במפה יכולת חזותית-מרחבית חשובה גם לאנשים העוסקים בתחומים מסוימים, כגון:

  • אדריכלים
  • מהנדסים
  • כימאים
  • אמנים
  • מנתחים

פתרון פאזלים מעל IQ

פתרון פאזלים מספק לנו שיפורים לזיכרון ולהגיון הכללי. לכן, זה לא צריך להפתיע שאחד היתרונות האחרים של חידות הוא שהם עוזרים להעלות את ה-IQ שלנו (מנת אינטליגנציה). חוקר אחד מאוניברסיטת מישיגן אפילו מצא שמבוגרים יכולים להגביר את מנת המשכל שלהם בארבע נקודות לאחר שבילו 25 דקות ביום במשחקי פאזל.

עיכוב דמנציה ואלצהיימר

גם אם לא אכפת לך להעלות את מנת המשכל שלך, שמירה על המוח שלך פעיל באמצעות חידות יכולה לעזור לעכב את הסימפטומים של דמנציה ומחלת אלצהיימר.

מחקרים מראים ששמירה על המוח פעיל באמצעות חידות ופעילויות אחרות לפתרון בעיות יכולה להפחית את כמות הנזק לתאי המוח המתרחשים בחולי אלצהיימר. זה גם תומך בצמיחה של תאי עצב חדשים ומחזק את הקשרים ביניהם. חוקרים מצאו גם מתאם בין מספר השנים שמישהו פותר חידות לבין הסבירות שהוא יפתח אלצהיימר. לכן, ככל שתקדימו להתחיל להפוך פאזלים לחלק קבוע בחייכם, כך ייטב. אף פעם לא מוקדם מדי להתחיל להגן על המוח שלך.

מצב רוח משופר

עוד אחד מהיתרונות של פאזלים הוא שהם מגבירים את ייצור הדופמין במוח שלנו. דופמין הוא נוירוטרנסמיטר המווסת את מצב הרוח ותחושות האופטימיות. זה גם משפיע על הזיכרון, הריכוז והמוטיבציה. דופמין משתחרר בכל פעם שאנחנו מצליחים לפתור חידה – או אפילו רק להשיג חתיכה אחת במקום הנכון. זה מעודד אותנו להמשיך לעבוד על פתרונם ולאתגר את עצמנו.

רמות מתח נמוכות יותר

במקביל שחידות מאתגרות אותנו, הן גם עוזרות לנו להירגע. המוח שלנו עובר גם ממצב של “ביתא”, או מצב ער, למצב “אלפא” כאשר אנו פותרים חידות. מצב האלפא דומה למצב בו אנו נמצאים כאשר אנו חולמים. שינוי תודעתי זה מגיע עם יתרונות רבים, כולל:

  • יכולת ליצור קשרים עמוקים יותר
  • שפר את הלך הרוח שלנו
  • לשחרר לחצים
  • שפר את מצב הרוח
  • להעלות את הביטחון העצמי שלנו

תשומת לב מוגברת לפרטים

כאשר אתה מנסה לפתור חידה, עזור לנו תשומת לב לפרטים היא קריטית. אתה צריך לאמן את העיניים שלך לבחור הבדלים קלים בצבע או בצורה שיעזרו לך לחבר הכל ביחד. היכולת לקלוט פרטים קטנים עוזרת בכל היבט בחיינו, במיוחד בעבודה. כשאנחנו יותר מפורטים ומדויקים, איכות העבודה שלנו משתפרת.

פרודוקטיביות מוגברת

כשאנחנו שמחים יותר ופחות לחוצים, קל לנו יותר להתרכז. כשהריכוז שלנו משתפר, הפרודוקטיביות שלנו מרקיעה שחקים באופן טבעי. אם אתה מתקשה להישאר במשימה בעבודה או בבית הספר, שקול לקחת הפסקה קצרה כדי לפתור חידה ולאפס את המוח שלך. משרדים רבים מתחילים למעשה לכלול פאזלים בחדרי הישיבה שלהם. חידות אלו מאפשרות לעובדים להסיח את דעתם מהעבודה לכמה דקות ולחזור רעננים ומוכנים לדרך!

שיתוף פעולה טוב יותר

אם אתה מחפש סיבה נוספת לשלב פאזלים במקום העבודה שלך, ספר לבוס שלך שהוכח שהם בונים שיתוף פעולה בין עמיתים לעבודה. חוקרים מאוניברסיטת ייל גילו שלתת לאנשים את ההזדמנות לעבוד יחד על פתרון חידות אפשרו להם לשפר את מערכות היחסים ואת היכולות שלהם לשתף פעולה כדי לסיים משימה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *