מתוך הבלוג

פאזלים קשים להרכבה – האוסף האולימטיבי שלנו + יתרונות

פאזלים קשים

במשך זמן רב, פילוסופים פקפקו ופיתחו חיפושים פיזיולוגיים ופסיכולוגיים הדורשים נחישות, סבלנות והיגיון כדי להצליח. פעילויות נפשיות כאלה היו נפוצות במיוחד ברוב התרבויות ההיסטוריות, מה שהפך את סוגי הפאזלים הפרימיטיביים שלנו, והנפוץ ביותר מבין צורות הפאזלים המוקדמות הללו היה המבוך, שהיה מבוך אמיתי בגודל טבעי.

פאזלים קשים עקבו מקרוב אחר המבוך ויושם ביעילות בהוראת גיאוגרפיה עולמית במאה ה-18, ולאחר מכן הגיעו חידות המילים המאוחרות יותר ששימשו עיתוני המאה ה-20 כדי לבדר את הקוראים. עם הזמן, פאזלים נוספים פותחו והורחבו כדי ללבוש את הצורות הרבות והמגוונות של פאזלים מהנים הקיימים כיום, כמו פאזל קוביית הנחש.

מזה זמן רב, חוקרים עשו מאמצים ללא הרף לקביעת היתרונות של פאזלים קשים ופתרונם, במיוחד למוח האנושי, מה שהביא לכך שרוב המדענים הסכימו עם העובדה שחידות משפרות באופן משמעותי את האינטלקטואל האנושי. תהליך. עם זאת, היתרונות של חידות מסתמכים על גורמים שונים הכוללים את יכולת הסיבולת הפסיכולוגית, מידת המחויבות לפתרון חידות, והאם אדם בוחר או לא בחר בחידות התובעניות יותר. יתר על כן, מדענים גילו שפתרון חידות על בסיס יומיומי, לעתים קרובות יותר מאשר לא, מביא ליתרונות הטובים ביותר. למרות שחידות מציעות יותר מיתרונות פסיכולוגיים, כמעט כל היתרונות האחרים, כמו העלייה שלאחר מכן בפריון העבודה, נובעים כתוצאה מכך מאחד או שילוב של כמה מהיתרונות הנפשיים. היתרונות העיקריים של פאזלים כוללים:

הפאזלים הקשים שלנו

הצלחתם להרכיב אחד מהפאזלים הקשים שלנו?

קודם כל כל הכבוד, שלחו לנו צילום מסך וקבלו הנחה של עד 20% הנחה על הפאזל הבא שלכם.

זיכרון משופר

הרכבה של פאזלים קשים מחזק את הקשרים הקיימים בין תאי המוח שלנו ומגביר את יצירת מערכות היחסים החדשות, שניהם משפרים מאוד את המהירות המנטלית ואת תהליך החשיבה שלנו. זוהי גם עובדה מאומתת שחידות מועילות לכל גיל, בהתחשב בכך שלצעירים יש מוחות גמישים ביותר בעוד שמבוגרים וקשישים פגיעים יותר לקשיי היזכרות. פאזלים שימושיים במיוחד עבור הזיכרונות לטווח הקצר שלנו, בעיקר משום שהם זקוקים לזיכרון של צורות וצבעים, בתוספת דמיון של התמונה הגדולה יותר, בקביעה אילו חלקים מתאימים זה לזה.

כושר המצאה מואץ

חידות מוח גדולות למבוגרים יובילו לכך שהמשתתפים יתנו מחשבה על נושאים בגישות שונות לחלוטין, ולמרות שרעיון עשוי לא להיות פתרון לבעיה, כל מחשבה שהיא מחוץ לקופסה מסייעת לאמן ולהפעיל את המוח שלנו לפעול ביעילות בדרכים שונות לחלוטין. . חידות בדרך כלל מחייבות ניסויים וטעויות יחד עם שימוש בגישה שיטתית. באמצעות ניסוח תיאוריות ובדיקת השערות אלו, אנו זוכים ליתרונות של שילוב יצירתיות עם בחינה אמפירית, ודמיון מסוג זה מוביל לרוב לכישורי פתרון בעיות חדשניים, קדם-קוגניטיביים ויעילים בכל אחד מהתחומים השונים.

תמיכה בכל תהליך החשיבה

חידות תודעה למבוגרים דורשות את היכולת לזהות את החלקים השונים בתוספת התמונה השלמה של הבעיה, מה שדורש גם שיקול דעת לוגי טוב וגם כושר המצאה. מכיוון שהחלקים המגוונים של המוח שלנו מתפקדים כמכלול כדי להגיע לתוצאות המספקות ביותר, מחקרים מתמשכים גילו כי עבור נושאים כמו גיאומטריה וחשבון, מושגת הבנה משופרת וטובה יותר כאשר המוח כולו מתפקד ביחד לקראת פתרונות. מצד שני, חלקי מוח מבודדים מסוגלים בעיקר להעריך היבט ספציפי של כל תרחיש נתון. מחנכים היום הבינו שגישת המוח כולו יעילה הרבה יותר להבנה עמוקה ובת קיימא, וכתוצאה מכך, יש שיפור משמעותי בכוח המוח.

ייצור דופמין

המוח שלנו מייצר כמה נוירוטרנסמיטורים המסייעים בהתכתבות הכוללת בתוך המוח עצמו ובין שאר מערכות העצבים שלנו והמוח, כדי להורות לגופנו מתי וכיצד לבצע פונקציות ספציפיות. פאזלים מסייעים למוח שלנו באופן משמעותי בייצור דופמין, נוירוטרנסמיטר, כאשר המוח מגיב לפריצות דרך דקות או מסיביות, כגון פתרון פאזל קוביות נחש, על ידי שחרור דופמין. מוליך עצבי זה גורם לשיפור מיומנויות מוטוריות, לעלייה בכוח הריכוז, לאופטימיות, לביטחון עצמי ולשיפור הזיכרון. דופמין נמצא בקורלציה נוספת להבנה מונעת תגמול, מה שאומר שעלייה ברמות הדופמין גורמת למוח שלנו לחזק את ההבנה. אימון חידות מעניק למוחנו רצון טבעי לפתח כימיה נוחה ומתאימה יותר. עלייה בדופמין חורטת עוד יותר את התרגול של פתרון חידות, וזו הסיבה שרוב האנשים חווים לעתים קרובות רצון עז לשמור על חידות ניסיונות שהולכות ומאתגרות.

מֶדִיטָצִיָה

מצד אחד, פאזלים מפעילים וממריצים את המוח שלנו, ומצד שני הם גם עוזרים לנו להירגע מבחינה פסיכולוגית. מחקרים אחרונים מראים שעצם רפרוף בחידות תוך התבוננות בפתרונות האפשריים, מעודד משמעותית את מוחנו להירגע, כאשר המוח שלנו בעצם נכנס למצב מדיטטיבי. זה לחילופין מסייע לנו להשיג הלך רוח ושלווה טובים יותר, אשר מובילים דרך ארוכה לקראת ניהול טוב יותר של בעיות הקשורות ללחץ ומתח ומוביל לעלייה כוללת בתפוקה. שיפור בהלך הרוח והשלווה מובילים בנוסף לשיפור הביטחון העצמי.

הפאזלים הקשים שלנו

הצלחתם להרכיב אחד מהפאזלים הקשים שלנו?

קודם כל כל הכבוד, שלחו לנו צילום מסך וקבלו הנחה של עד 20% הנחה על הפאזל הבא שלכם.

סיכום

ניתן לקשר ישירות את חשיבותן של חידות למידת המורכבות והתובעניות שהן, למרות שכל מוח הוא ייחודי בדרכו שלו ולאנשים יש זיקה שונה לפתרון חידות. הסטטיסטיקה מראה בנוסף שאנשים מצוידים בדרך כלל להתמודד עם סוגי החידות השונים בגילאים מוגדרים, כלומר מבוגרים צריכים לשים לב יתרה למורכבות הפאזלים. פאזלים מבצעים פלאים למוח האנושי שלנו ולכולם, בטח ילדים, מבוגרים או קשישים, נהנים משמעותית משיפור הזיכרון, הכימיה, הנטייה והיצירתיות במוח.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *