מתוך הבלוג

סוגי פאזלים ששווה להכיר

סוגי פאזלים

הרבה אנשים יודעים שחידות הם סוגי פאזלים הטובים ביותר, אבל מגיע זמן שבו אולי תרצו להסתעף ולנסות משהו אחר לשם שינוי. העניין הוא שיש כל כך הרבה סוגים שונים של פאזלים – אז זה יכול להיות קצת… תמוה לדעת אילו מהם לנסות.

יש חידות מילים, חידות היגיון וחידות מספרים, וזה עוד לפני שאתה עובר למשחקי פאזל פיזיים כמו קוביית רוביק. מחפשים להרחיב את האופקים שלכם מעבר לשטיח הפאזל? המשיכו לקרוא.

חידות מילים

יש המון סוגים שונים של חידות מילים, ואם המוח שלך מעדיף אותיות על פני מספרים, בהחלט כיף לפתור אותן. חלק ממשחקי המילים הללו הם חידות מילים של ‘מסגרת’, כגון תשבצים ומילות קוד, בעוד שלאחרים יש פורמט שונה כגון חיפושי מילים וגלגלי מילים.

תשבצים

כמה סוגי תשבצים יש? ובכן, יש הרבה, כולל חידות מסתוריות, תשבצים מהירים וחידות מילות קוד. התשבץ המהיר הוא חידון פשוט של שאלות ותשובות, בעוד שהפאזל החשוף מורכב יותר עם רמזים ואנגרמות סתמיות שצריך לפתור.

הפורמט הרגיל ביותר עבור תשבצים הוא רשת חסומה, אם כי הן מגיעות גם בגרסאות רשת חסומות, שבהן כל ריבוע ממולא והמילים מופרדות בקווים במקום בריבועים חסומים.

פאזל מילת קוד הוא כמו פאזל רגיל, אבל ללא רמזים, רק שתי אותיות ניתנות. שְׂטָנִי? טוב כן, בהחלט בהתחלה, אבל ברגע שתבינו את זה, תוכלו להבין אילו אותיות מתאימות לאן ליצור רשת של מילים כמו פאזל רגיל.

תשבצים הם סוגי החידות הרגילים ביותר שנמצאים בספרי חידות, אם כי ניתן, כמובן, להשיג כל מיני חידות בספרים, בעיתונים ובאינטרנט.

חיפושי מילים וגלגלי מילים

חיפושי מילים הם סוג פופולרי של פאזל לילדים, עם רשת של אותיות המסתירות סדרה של מילים. המילים מקושרות בדרך כלל על ידי נושא וניתן לכתוב אותן אחורה, קדימה, למעלה, למטה או באלכסון.

לגלגל מילים יש אות מרכזית עם שמונה אותיות בחוץ. אתה צריך ליצור כמה מילים שאתה יכול, באמצעות האות המרכזית ולפחות שתיים אחרות. תמיד מסתתרת שם מילה בת תשע אותיות גם עבור מומחי גלגל מילים אמיתיים! תנסה כאן נגד השעון.

חידות קריפטוגרפיה

אם אי פעם דמיינת את עצמך כמפרכת קוד, אולי תרצה לנסות חידות קריפטוגרמה. הם בדרך כלל לובשים צורה של קטע קצר של טקסט מוצפן, ובדרך כלל ניתן לפתור אותם על ידי החלפת סוג אחד של אות או מספר באחר. הם לרוב פשוטים מספיק כדי לפתור עם עיפרון ופיסת נייר, אבל חלקם עשויים לבדוק את החומר האפור שלך קצת יותר!

משחקי תצריף

כמובן, ישנם גם סוגים רבים ושונים של משחקי פאזל. אלה כוללים סוגים שונים של פאזל גיאומטרי, שבו אתה צריך להתאים סדרה של צורות יחד כדי ליצור צורה אחרת; סוגים של משחקי פאזל כף יד, כגון משחקי איות בקוביות עץ.

כמובן שהסוג הידוע ביותר של משחק פאזל פיזי הוא הקובייה של רוביק, שניתן לפתור באמצעות אלגוריתם. יש המון וריאציות שונות של הקובייה של רוביק, ואתה יכול בקלות לבלות חודשים במורד חור הארנב של האלגוריתם (או אפילו יותר, אם אתה נכנס במהירות לפתרון החידות האלה!).

פאזלים

כמובן שכולנו יודעים שסוגי פאזלים הטובים ביותר הם פאזלים, אבל האם ידעתם שהם מגיעים במגוון סוגים וז’אנרים שונים? רעיונות אלה יעזרו לך להרחיב את האוסף שלך ולשפר את הכישורים שלך.

פאזלים מדורגים

נשמע בלתי אפשרי, נכון? לא ממש, מכיוון שחידות ההדרגתיות הטובות ביותר מעוצבות בחוכמה כדי שתדעו לאיזה גווני צבע וגוונים הולכים לאן. בדוק את מגוון הפאזלים השונים של Gradient, כולל MOUNTAIN, PIXELS ופאזל ה-GRADIENT המקורי שלנו (שמגיע בשלושה גדלים שונים). לאחר שניסית אחד, תתמכר.

פאזלים תלת מימדיים

יש אנשים שאוהבים פאזלים תלת מימדיים שניתן לבנות בצורה אנכית וגם אופקית. אלה לרוב לובשים צורה של מבנים מפורסמים כמו מגדל אייפל, ויכולים להיות אתגר שכיף להרכיב.

עם זאת, יש סוג אחר של פאזלים תלת מימדיים – מהסוג שמרכיבים כמו פאזלים רגילים אבל יש להם אפקט תלת מימדי מגניב שאפשר לראות רק כשמרכיבים את המשקפיים האדומים-ציאן המיוחדים יש לנו כמה מהעיצובים המהנים האלה לנסות – כולל חלל ודינוזאורים – ושניהם מגיעים עם שני זוגות משקפי תלת מימד כדי להפוך את התמיהה שלך למהנה עוד יותר.

חידות בלתי אפשריות

אם אתה קצת מזוכיסט או סתם אוהב אתגר גדול, אולי תרצה לנסות פאזל ‘בלתי אפשרי’. אלה קיימים כבר זמן רב ותופסים סוג של מקום מוזר בעולם הפאזלים.

אמנם יש אנשים שאוהבים את הרעיון של לחבר 1000 חלקים כמעט זהים, כל אחד עם אותו צבע, אבל בדרך כלל קונים אותם כמתנות ‘אכזריות’ כדי להעסיק את החברות לזמן מה.

אין לנו באמת פאזלים בלתי אפשריים כאלה, אבל יש לנו כמה שהם סופר קשים אבל עדיין נראים יפים כשהם סוף סוף הושלמו. SHELLS הוא פאזל קשוח להפליא של 1000 חלקים שמשתמש רק בצבעי שחור ולבן, ויכול לקחת לכמה חידות נחושים יותר מ-30 שעות להשלים.

פאזלים פנורמיים
פאזלים פנורמיים פופולריים בקרב חנוני פאזל מנוסים, ובדרך כלל הם מגיעים עם ספירת חלקים גבוהה יותר מהפאזלים הפשוטים שלך. תזדקק לשולחן גדול או שטח רצפה כדי להרכיב אחד כזה!

פאזלים פנורמיים קלאסיים בדרך כלל מתארים נופים יפים או סצנות הרים, אבל יש כמה חלופות מגניבות זמינות. בשנת 2021 השקנו ערכת קופסאות משלנו בת שלוש פאזלים בשם טריפטיך, אותה ניתן להשלים כשלוש פאזלים נפרדים או כפאזל פנורמי ענק אחד עם 1500 חלקים!

פאזלים מעץ
פאזלים מעץ הם סוג פופולרי של פאזל לילדים, אבל אתה יכול גם להשיג פאזלים מעץ שנעשו במיוחד עבור מבוגרים. ופאזלים תלת מימדיים מעץ, שבהם אתה צריך להרכיב צורה תלת מימדית מחתיכות עץ, מוסיפים מימד נוסף לתמיהה שלך.

פאזלים עגולים
ואם בא לכם משהו קצת שונה, למה שלא תנסו פאזל עגול. זה אותו עיקרון כמו פאזל רגיל, אבל הם מעוצבים כמו עיגולים גדולים, עם חלקי קצה מעוגלים שלעתים קרובות הכי קל לחבר אותם תחילה.

חידות רצפה
ניתן גם לעצב פאזלים להרכבה על הרצפה. פאזלים רצפתיים מכוונים בדרך כלל לילדים, שקל להם יותר להתאים חלקים גדולים, ותזדקק למעט מקום כדי להרכיב אותם. עם זאת, יש כמה פאזלים מגניבים למבוגרים שמתוכננים עם חלקים גדולים יותר, או שפשוט יש להם שני חלקים רבים שיתאימו על שולחן – אלא אם כן אתה גר בארמון, כלומר.

חידות מספר

אתה לא צריך להיות גאון במתמטיקה כדי ליהנות מחידות מספרים – אבל בואו נהיה כנים: זה עוזר. עם זאת, כמה חידות מספרים קצת יותר נגישות, במיוחד סודוקוס, שרק באמת דורש ידע בסיסי במתמטיקה ומסתמכים יותר על כישורי לוגיקה מאשר הפעולות המתמטיות המטורפות שהייתם צריכים להתמודד איתן בבית הספר.

חידות סודוקו

יש המון סוגים שונים של פאזל סודוקו. הסודוקו הבסיסי כולל מילוי המספרים 1 עד תשע על רשת של 81 ריבועים. הרשת מחולקת לתשעה ריבועים של תשע, וכל ריבוע, שורה ועמודה יכולים להשתמש במספרים אחד עד תשע רק פעם אחת. כבר נתנו לך כמה מספרים ברשת כדי להתחיל אותך. אם בא לך לנסות, נסה את האתר הזה.

לאחר שתשלוט בסודוקו הבסיסי, יש הרבה וריאציות כדי לגרום למוח שלך לזעזע. בסוגורו, אתה צריך להתאים את המספרים 1 עד חמש לרשת של קופסאות מסוג פאזל, בעוד שקאקורו היא רשת מסוג תשבצים, שבה אתה ממלא את המספרים 1 עד 9 כך שהם מסתכמים לסכומים בפינות מהריבועים המוצללים – נסה כמה כאן.

ולגבי סודוקו רוצח, ובכן הרמז נמצא בשם! אתה צריך למלא את המספרים 1 עד תשע כמו בסודוקו בסיסי, אבל הם גם צריכים להסתכם במספרים בפינת כל צורה – נסה כאן אם אתה מרגיש מספיק אמיץ!

חידות מתמטיקה

חידות אלו המתמקדות במתמטיקה באות בכל הצורות והגדלים, אך בדרך כלל כרוכה בפתרון איזושהי משוואת מתמטיקה או מבחן לוגי. תזדקק להרג בחשבון נפש טוב וליכולת לחשוב לרוחב אם אתה רוצה לפתור סוג זה של חידה.

חידות היגיון


יש הרבה סוגים שונים של חידות היגיון כדי לסובב את הראש. האתגרים המרתקים האלה עשויים להיראות בלתי אפשריים בהתחלה, אבל הם מכילים רמזים ורמזים שיובילו אותך לפתרון. והדבר המהנה הוא שחידות ההיגיון האלה יכולות להכיל לעתים קרובות יישומים מהעולם האמיתי ולגרום לך לחשוב בדרכים חדשות ומהנות ויצירתיות.

פאזלים לוגיים נקראים לפעמים פאזלים פירגיים והאמן להגדיר אותם הוא כריס מסלנקה של The Guardian, שקובע תרחישים הומוריסטיים באמצעות קאסט של דמויות מוזרות כדי לאתגר את תאי המוח שלך. אם אתה מחפש ספרי פאזלים, בדוק כאן כמה מבעיות הבדיקה שלו.

חידות היגיון חוצות נהר
אלו הן חידות קלאסיות הכרוכות בהעברת מספר דברים, כגון שועל, תרנגולת, אדם וקצת דגן, מעבר לנהר בסירה, מבלי שאף אחת מהחיות תאכל משהו שאסור לה! אתה יכול ללכת באינטרנט כאן.

חידות אמת או שקר
חידות מסקרנות אלו כוללות סדרה של הצהרות של קבוצה של דמויות, שחלקן אומרות את האמת וחלקן משקרות. כל מה שאתה צריך לעשות הוא לעבוד אילו מהמשפטים נכונים ואילו לא נכונים, תוך שימוש בהיגיון.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *